Artykuły

Moje Wewnętrzne Dziecko – jak je odnaleźć?

Kategoria: Artykuły
Poprawiono: niedziela, 31, maj 2020

Hanna Kurczyk, Rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich

Proponuję Wam wyobrazić sobie jeden dzień z życia małego dziecka. Tylko jeden dzień… a jak wiele obserwacji i doznań. Na takiego małego, bezbronnego szkraba można patrzeć godzinami, z zachwytem, radością i czułością. Ile małe dzieci mają w sobie energii. Zarażają nią wszystkich wokół. Są przejrzyste, szczere i mało skomplikowane. Bez trudu wyrażają siebie, swoje potrzeby i pragnienia. Od razu wiesz czego to dziecko chce, potrzebuje. Jak jest głodne to je, jak nie ma apetytu to pluje jedzeniem  Jak mu wygodnie to gaworzy, cieszy się, uśmiecha, bawi. Jak ma jakiś dyskomfort kręci się, marudzi, płacze. Małe dzieci nie myślą negatywnie, nie zastanawiają się co zrobić, czy coś wypada czy nie, nie analizują. Działają… całym sobą wyrażając swoje emocje i uczucia. Jak się śmieją to na całego, jak płaczą to z żalu wylewa się morze łez. Są szczere, autentyczne, naturalne, odważne, ciekawe świata i nowych doznań.

Czytaj więcej: Moje Wewnętrzne Dziecko – jak je odnaleźć?

Zaufać dzięki oddychaniu

Kategoria: Artykuły
Poprawiono: niedziela, 31, maj 2020

Hanna Świątkowska, Rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich

Jedną z najcenniejszych umiejętności jakie zdobyłam w swoich poszukiwaniach sposobów na poprawienie życia był (i jest nadal) świadomy oddech. Jest nadal, ponieważ możliwości i potencjał świadomego oddechu są ogromne i zawsze przydatne.

W zasadzie nie trzeba nawet tej umiejętności "zdobywać", oddychać potrafi każdy z nas. Jedyne, co jest potrzebne, to skierowanie swojej uwagi na własny oddech. Koncentracja, chociażby przez kilka chwil, na procesie, który tak czy inaczej przez nas przepływa. To proste działanie zmienia wszystko!

Czytaj więcej: Zaufać dzięki oddychaniu

Oddech i związki miłości

Kategoria: Artykuły
Poprawiono: sobota, 08, luty 2020

Bycie w szczęśliwym, partnerskim związku jest dla większości z nas niezmiernie ważne. Głownie dlatego, że daje ono mocne podstawy do realizacji siebie w innych przestrzeniach życia. Niestety często relacje partnerskie są trudne i mocno zaburzone.

Przyczyny tego bywają różne. Od niedobranych charakterów, różnych hierarchii wartości,  priorytetów życiowych, wizji związku, do trudności w okazywaniu uczuć, kłopotów z wzajemną komunikacją, a także ustalaniem własnych granic i wiele innych.

Czytaj więcej: Oddech i związki miłości