Artykuły

Zaufać dzięki oddychaniu

Kategoria: Artykuły
Poprawiono: sobota, 22, luty 2020

Hanna Świątkowska, Rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich

Jedną z najcenniejszych umiejętności jakie zdobyłam w swoich poszukiwaniach sposobów na poprawienie życia był (i jest nadal) świadomy oddech. Jest nadal, ponieważ możliwości i potencjał świadomego oddechu są ogromne i zawsze przydatne.

W zasadzie nie trzeba nawet tej umiejętności "zdobywać", oddychać potrafi każdy z nas. Jedyne, co jest potrzebne, to skierowanie swojej uwagi na własny oddech. Koncentracja, chociażby przez kilka chwil, na procesie, który tak czy inaczej przez nas przepływa. To proste działanie zmienia wszystko!

Oddychanie świadome może być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest "świadomy oddech połączony", będący podstawową praktyką rebirthingu. To wspaniałe  narzędzie w drodze osobistego rozwoju, otwierające wiele możliwości.

Czytaj więcej: Zaufać dzięki oddychaniu

Oddech i związki miłości

Kategoria: Artykuły
Poprawiono: sobota, 08, luty 2020

Bycie w szczęśliwym, partnerskim związku jest dla większości z nas niezmiernie ważne. Głownie dlatego, że daje ono mocne podstawy do realizacji siebie w innych przestrzeniach życia. Niestety często relacje partnerskie są trudne i mocno zaburzone.

Przyczyny tego bywają różne. Od niedobranych charakterów, różnych hierarchii wartości,  priorytetów życiowych, wizji związku, do trudności w okazywaniu uczuć, kłopotów z wzajemną komunikacją, a także ustalaniem własnych granic i wiele innych.

Czytaj więcej: Oddech i związki miłości

Oddech i stres

Kategoria: Artykuły
Poprawiono: niedziela, 26, styczeń 2020

Żyjemy w czasach, w których doświadczanie uczucia stresu jest praktycznie wszechobecne. Zwykłe, codzienne życie niesie ze sobą różne wyzwania, które pokonujemy z mniejszym lub większym wysiłkiem. Wzrasta również tempo naszego życia, a wraz z nim ilość docierających do nas bodźców.

Stanowiący część układu nerwowego układ limbiczny,  na bieżąco oceniający poziom naszego bezpieczeństwa, może stać się przez to nadwrażliwy i reagować na najdrobniejsze nawet oznaki zagrożenia! Kiedy uznaje jakiś bodziec za zagrażający, automatycznie włącza alarm i przełącza organizm w tryb walki lub ucieczki. Jeśli to nie przynosi rezultatu, przechodzi do trybu zamrożenia - podobnie jak u niektórych zwierząt udających w tego typu sytuacjach martwe.

Czytaj więcej: Oddech i stres