Oddech i związki miłości

Kategoria: Artykuły Poprawiono: sobota, 08, luty 2020

Bycie w szczęśliwym, partnerskim związku jest dla większości z nas niezmiernie ważne. Głownie dlatego, że daje ono mocne podstawy do realizacji siebie w innych przestrzeniach życia. Niestety często relacje partnerskie są trudne i mocno zaburzone.

Przyczyny tego bywają różne. Od niedobranych charakterów, różnych hierarchii wartości,  priorytetów życiowych, wizji związku, do trudności w okazywaniu uczuć, kłopotów z wzajemną komunikacją, a także ustalaniem własnych granic i wiele innych.

Gdy te nierozwiązane trudności trwają zbyt długo, zazwyczaj mają destrukcyjny wpływ na  zaangażowane osoby. Partnerzy cierpią, są nieszczęśliwi, samotni, niezadowoleni z życia, zmniejsza się ich energia życiowa oraz poczucie własnej wartości i wiara w siebie. Niszczące relacje mogą wyzwalać trudne emocje, takie jak: lęk, strach, nienawiść, bezsilność czy agresja, a to zwiększa odległość dzielącą partnerów. Każdy z nich zaczyna żyć swoim życiem. Niewypowiedziane pretensje mogą powodować zamknięcie się w sobie lub niepożądane, burzliwe reakcje. Zainteresowani oskarżają się wzajemnie i z czasem tracą realny ogląd sytuacji.

Proces uzdrawiania związku może rozpocząć się w momencie zdania sobie sprawy z jego niezadawalającej jakości. Dobrze, aby za tym pojawiła się decyzja o potrzebie dokonania zmiany. Pierwszym krokiem na drodze zrozumienia siebie i ludzi oraz łączących ich relacji może być decyzja o zwróceniu się o pomoc do wybranej osoby, najlepiej specjalisty. Pomoże on poszerzyć punkt widzenia, co może ułatwić wyjście z trudnej sytuacji.

Otwarcie się na zmiany jest szansą innego spojrzenia na siebie, swój problem i osobę partnera. Bardzo często zmiana w sobie powoduje zmiany w relacjach z bliskimi osobami.

Rebirthing (świadomy oddech) jest efektywną metodą dokonywania głębokich zmian w sobie. Jego podstawowym narzędziem są sesje oddechowe, które dają impuls do ruszenia z miejsca, do wzięcia sprawy w swoje ręce, zrobienia czegoś dla siebie, odkrywania siebie, swoich marzeń i pragnień.

Rebirther podczas sesji daje wsparcie, poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania. Jego własne bogate doświadczenia, a także możliwość spojrzenia z boku, dają cenne informacje do dalszej pracy i przemyśleń. W taki sposób wchodzimy w długotrwały proces zmiany siebie, innego, zdrowszego postrzegania swojego życia, ludzi i różnych sytuacji na swojej drodze.

Istotą sesji oddechowej jest świadomy, połączony oddech. Uzdrawia on ciało i emocje, integruje przeżycia i „ustawia” je w mądry i wspierający sposób. Likwiduje blokady energetyczne w ciele i uwalnia niepotrzebny bagaż emocjonalny.

Dzięki zapoczątkowanej podróży w głąb siebie odpowiesz sobie na pytania dotyczące swojego związku. Możesz wzmocnić poczucie własnej wartości, pewności siebie, nauczyć się być bardziej asertywną/ym oraz bardziej świadomą/ym swoich potrzeb.

Jasno zdasz sobie sprawę z tego, jakie cechy charakteru partnera są dla ciebie kluczowe, a które są nie do zaakceptowania. Wypracujesz inną/innego siebie z nowymi, korzystnymi  wzorcami zachowań.

Te wszystkie umiejętności pozwolą Ci lepiej funkcjonować w relacjach partnerskich. Uświadomisz sobie, czy dalej chcesz być w dotychczas ukształtowanym związku, czy chcesz dokonać w nim jakiejś zmiany, czy też może chcesz go zakończyć.

Każdego dnia jesteś na drodze do bycia świadomą i szczęśliwą osobą z coraz większym apetytem na życie i jego smakowanie. Pamiętaj, masz coś bardzo cennego - swój oddech, z którego w każdym momencie możesz skorzystać.