Jak działa rebirthing

Kategoria: Infromacje Poprawiono: niedziela, 29, grudzień 2019

Podstawowym narzędziem rebirthingu jest prosty, naturalny sposób oddychania. Polega on na łączeniu oddechu, w którym głęboki wdech łączy się ze spokojnym wydechem. Pomiędzy nimi nie ma przerwy. To oddech połączony.

Regularnie stosowane sesje oddechowe mogą spowodować korzystne dla każdego zmiany. Sięgają one sfery fizycznej, psychicznej i emocjonalnej. Wszyscy mamy do dyspozycji oddech, wystarczy więc poznanie tej metody oraz odrobina mobilizacji i konsekwencji.

Każdy człowiek jest inny, zatem zmiany u każdego będą przebiegały w indywidualnej formie i czasie. Nie ma jednolitego szablonu. Każda sesja oddechowa jest inna i tworzy odrębną historię. Jedne przynoszą rozluźnienie, ukojenie i relaks. Inne natomiast są trudniejsze i dotykają bolesnych emocji, pozwalając im się uwolnić. Połączony oddech penetruje naszą podświadomość, wyciągając w kierunku świadomości zepchnięte problemy i bolesne, trudne sytuacje. Pozwala to w sposób dojrzały i świadomy zmienić podejście do siebie i świata.

Oddech ma wielką moc! Pozwala zrozumieć przeszłość, działa na poziomie ciała, umysłu i emocji, integrując te sfery. Wycisza i rozluźnia ciało, otwiera umysł na nowe postrzeganie, dotlenia organizm i usuwa toksyny. Leczy ciało i „prostuje” myśli.

Praktykując oddech połączony, jesteśmy w stanie zbliżyć się do siebie, poznać swoje potrzeby i marzenia, a nade wszystko nie zasilać tych myśli, które nam w życiu nie służą. Praktykując rebirthing odkrywamy na nowo nasze mocne i słabe strony, a także te obszary, w których rzeczywiście coś nadaje się do twórczej zmiany. Jesteśmy w stanie ulepszyć i ułatwić swoją dalszą drogę życiową, wykorzystując dawne doświadczenia, oraz polubić siebie i zachwycić się życiem. To prawdziwie uwalniające uczucie.

W oparciu o pogłębioną samoświadomość możemy zrezygnować z niekorzystnych dla nas działań i związków, które nam nie służą. Możemy porzucić dawne maski i role, w które wchodziliśmy. Możemy dokonać transformacji siebie w kierunku korzystniejszych zachowań, bardziej adekwatnych reakcji oraz radośniejszego podejścia do własnej osoby, ludzi i życia.