5 WYMIARÓW ŚWIADOMEJ SEKSUALNOŚCI - 2 edycja

Kategoria: Wydarzenia Poprawiono: środa, 04, maj 2022

Akademia Życia
Stowarzyszenie Rebirtherów Polskich
zapraszają na 2 edycję zaawansowanego warsztatu
5 WYMIARÓW ŚWIADOMEJ SEKSUALNOŚCI
prowadzący: Jacek Borowicz, Paweł Trzciński
2-6 sierpnia 2022 w Czarnowie k. Kamiennej Góry

Energia seksualna jest jednym z ważniejszych przejawów naszej energii życiowej. Niezależnie od tego, czy aktualnie jesteśmy w relacji z partnerem/partnerką czy też jesteśmy sami, energia ta zasila nas na wielu poziomach. Czy jednak mamy do niej pełny, swobodny i świadomy dostęp? Czy też może w naszej osobistej historii ukształtowały się blokady zatrzymujące lub ograniczające jej przepływ? Jak  wtedy przywrócić pełnię naturalnego przepływu naszej energii seksualnej?

Zapraszamy na drugą, zaawansowaną edycję fascynującej podróży w głąb naszej seksualności, w której przyjrzysz się relacji ze sobą, odkrywając i uwalniając blokady emocjonalne i przekonania utrudniające swobodny przepływ własnej energii seksualnej.

Na naszym warsztacie zainicjujemy Proces – wyruszymy na wyprawę, u kresu której wejdziemy w wyższy, piąty wymiar doświadczenia – obszar świadomej seksualności, w którym są harmonijnie zintegrowane cztery podstawowe wymiary naszego istnienia – umysłu, emocji, ciała i duchowości. Gdy są połączone, zasilają się wzajemnie i wzmacniają tworząc efekt synergii – falę, która może wynieść Ciebie poza dotychczasowe ograniczenia i blokady, poza dotychczasowe kulturowe kody wyznaczające często niepełną postać naszej indywidualnej seksualności.

Nasze podstawowe metody pracy:

 • procesy komunikacyjne w parach i w grupie
 • świadomy oddech
 • ustawienia systemowe
 • uwalnianie negatywnych stanów emocjonalnych
 • świadomy ruch i medytacje  w ruchu
 • obecność w kręgu

Wszystkie działania służyć będą pogłębianiu i rozwijaniu samoświadomości unikalnego, seksualnego ja, w którym mieszczą się nasze indywidualne sposoby satysfakcjonującej ekspresji naszej seksualności.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy. W czasie wolnym chętnie realizujemy spontaniczne aktywności, jest więc czas na spacer, poznawanie magicznych miejsc w pobliżu,  wieczorny taniec, saunę i jacuzzi.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego psychoedukację, rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia stanów chorobowych, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień. Pracujemy nad naszą seksualnością z otwartością, wrażliwością i pełnym poszanowaniem granic uczestniczek i uczestników. Na warsztatach nie pracujemy z nagością.

Dr Jacek Borowicz - pedagog twórczego myślenia i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP (Practitioner of Art of NLP, The Society of NLP, R. Bandler & Associates), nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych poznawał (i wciąż doskonali) na szkoleniach i grupach superwizyjnych prowadzonych przez Heiko Hinrichs, dyplomowanego terapeuty rodzinnego, założyciela Instytutu Terapii Systemowej "Family Affair" w Bremie, gdzie odbywają się ustawiczne szkolenia dla terapeutów od kilkunastu lat zajmującego się metodą Berta Hellingera.

Paweł Trzciński - profesjonalista IT i realizator dźwięku. Praktyk i certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się technikami oddechowymi i eksploracją świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań z dudnieniami różnicowymi. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).

OPŁATY:
1) warsztaty rozwoju osobistego: 640 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacyjnych lub weekendowych warsztatach z Akademią Życia, cena 540 zł.
2) zakwaterowanie w 3 i 4 os. pokojach z łazienkami + pełne wyżywienie wegetariańskie: 720 zł (4 dni x 180 zł). Cena zawiera także 1 wejście do sauny i jacuzzi, ręcznik, kosmetyki, szlafrok.
3) ubezpieczenie NW: 20 zł

UWAGI:

 • warunkiem uczestnictwa jest bezzwrotna przedpłata 500 zł najpóźniej do 30 czerwca. Reszta płatna gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • o udziale decyduje data wpłaty zaliczki - ilość miejsc ograniczona, max 16 uczestników.
 • pomagamy w transporcie - koordynujemy wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników lub odbieramy z Kamiennej Góry,
 • zaczynamy we wtorek 2 sierpnia kolacją o 18.00, kończymy w sobotę  6 sierpnia obiadem o 14.00,
 • możliwy dodatkowy wypoczynek od 1 sierpnia (nocleg+śniadanie+obiad 160 zł),
 • strona www Akademii Życia: www.akademiazycia.pl

Miejsce: Pensjonat MONTE LUNA,  pokoje 3 i 4-osobowe z łazienkami. Adres:  ul. Czarnów 29, 58-400 Pisarzowice k. Kamiennej Góry, woj. dolnośląskie.

ZAPISYTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 501 625 528

Pełna informacja: www.agnieszkajurko.pl/akademia-zycia-menu/921-piec-wymiarow-2022.html